Sylwester w Kazimierzu na rynku

Gdzie przywitać Sylwestra w tym roku? Może w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą? To piękne i ciekawe miejsce, które przyciąga o wszystkich porach roku. Bez względu na to czy chodzi o wakacje, ferie czy przywitanie Nowego Roku nie brakuje tam ludzi.

Jedni jeżdżą na Sylwestra w góry, inni nad morze, natomiast pomysł odwiedzenia Kazimierza Dolnego jest naprawdę bardzo dobry. Oczywiście najlepiej, aby wyjazd był kilkudniowy. Wówczas można skorzystać jeszcze z licznych atrakcji Kazimierza – pozwiedzać zabytki, odwiedzić galerie i muzea, pochodzić po malowniczych uliczkach. Chyba najlepszym pomysłem jest zarezerwowanie już jakiś czas przed Sylwestrem miejsca noclegowego. Rezerwacja może też obejmować przyjęcie. Większość hoteli organizuje imprezy i bale. Natomiast można też poszukać tańszego noclegu oraz stolika w jednej z restauracji. Niektórzy natomiast w ogóle nie myślą o przyjęciu, ale od razu nastawiają się na pobyt na rynku. Nawet jeśli ktoś bawi się w restauracji, pubie czy hotelu, to i tak przed północą wszyscy gromadzą się na rynku.

Ponieważ Kazimierz Dolny jest pełen magii, to łatwiej uwierzyć, że życzenia składane i wypowiadane na rynku właśnie tego miasteczka spełnią się. Po życzeniach strzelają korki szampanów, a potem petardy i sztuczne ognie. Chociaż impreza nie jest odgórnie organizowana, to wszyscy bawią się znakomicie. Nigdy nie wiadomo czy jest więcej mieszkańców, czy przyjezdnych, ale wiadomo że atmosfera jest ciepła i serdeczna. Naprawdę warto to poczuć samemu! Witanie Nowego Roku stało się tradycją w wielu miejscowościach, ale Kazimierz nad Wisłą ma w sobie coś takiego, że Sylwestra spędzanego w nim pamięta się potem bardzo długo.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 15885 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/cytryna.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/sylwester-w-kazimierzu-na-rynku/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/cytryna.eu/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/cytryna.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/cytryna.eu/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/cytryna.eu/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/cytryna.eu/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/cytryna.eu/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/cytryna.eu/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/cytryna.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435