Sylwester w Kazimierzu na rynku

Gdzie przywitać Sylwestra w tym roku? Może w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą? To piękne i ciekawe miejsce, które przyciąga o wszystkich porach roku. Bez względu na to czy chodzi o wakacje, ferie czy przywitanie Nowego Roku nie brakuje tam ludzi.

Jedni jeżdżą na Sylwestra w góry, inni nad morze, natomiast pomysł odwiedzenia Kazimierza Dolnego jest naprawdę bardzo dobry. Oczywiście najlepiej, aby wyjazd był kilkudniowy. Wówczas można skorzystać jeszcze z licznych atrakcji Kazimierza – pozwiedzać zabytki, odwiedzić galerie i muzea, pochodzić po malowniczych uliczkach. Chyba najlepszym pomysłem jest zarezerwowanie już jakiś czas przed Sylwestrem miejsca noclegowego. Rezerwacja może też obejmować przyjęcie. Większość hoteli organizuje imprezy i bale. Natomiast można też poszukać tańszego noclegu oraz stolika w jednej z restauracji. Niektórzy natomiast w ogóle nie myślą o przyjęciu, ale od razu nastawiają się na pobyt na rynku. Nawet jeśli ktoś bawi się w restauracji, pubie czy hotelu, to i tak przed północą wszyscy gromadzą się na rynku.

Ponieważ Kazimierz Dolny jest pełen magii, to łatwiej uwierzyć, że życzenia składane i wypowiadane na rynku właśnie tego miasteczka spełnią się. Po życzeniach strzelają korki szampanów, a potem petardy i sztuczne ognie. Chociaż impreza nie jest odgórnie organizowana, to wszyscy bawią się znakomicie. Nigdy nie wiadomo czy jest więcej mieszkańców, czy przyjezdnych, ale wiadomo że atmosfera jest ciepła i serdeczna. Naprawdę warto to poczuć samemu! Witanie Nowego Roku stało się tradycją w wielu miejscowościach, ale Kazimierz nad Wisłą ma w sobie coś takiego, że Sylwestra spędzanego w nim pamięta się potem bardzo długo.