Gdzie nocować w Kazimierzu?

Weekend w Kazimierzu Dolnym? A może nawet nieco dłuższy wypoczynek? Tak czy inaczej potrzebne jest miejsce, gdzie można się zatrzymać i nocować w dobrych warunkach. Jeśli chodzi o standard oraz warunki cenowe miejsca noclegowe można podzielić na trzy grupy – hotele, pensjonaty i wille oraz pokoje gościnne w prywatnych kwaterach.

Spośród hoteli szczególnie warto wspomnieć o dwóch „Król Kazimierz” i „Zajazd Piastowski”. Oczywiście noclegi tutaj będą droższe od miejsc w pensjonacie czy willi, jednak można też spodziewać się na pewno bardziej komfortowych warunków. Hotele cieszą się szczególnie dużym powodzeniem podczas festiwali w Kazimierzu. Odbywają się tam też konferencje. Jednak na przykład w hotelu „Król Kazimierz” pokój jednoosobowy kosztuje aż 510,00 pln. Oczywiście jest to bardzo nowoczesne miejsce i może poszczycić się naprawdę wysokim standardem.

Jeżeli jednak ktoś woli wydać mniej pieniędzy na noclegi podczas wypoczynku w Kazimierzu Dolnym, powinien wynająć pokój w pensjonacie lub willi. Pensjonat „Joanna” to nowy ośrodek, w którym za jednoosobowy pokój płaci się 90,00 pln. Natomiast w pensjonacie-restauracji „Pod Wietrzną Górą” cena wyniesie 110,00 pln w tygodniu i 130,00 pln w weekend. W willi „Monika” jedna osoba zapłaci za nocleg od 110,00 pln do 160,00 pln w zależności od rodzaju pokoju.

Jeszcze mniej za nocleg można zapłacić wynajmując tak zwany pokój gościnny. Rezerwacji można dokonywać wcześniej przez telefon. Najlepiej również w ten sposób szukać odpowiedniego noclegu. Warto pamiętać, że w sezonie trudno znaleźć wolne i tanie miejsce z dnia na dzień.