Atrakcje Kazimierza nad Wisłą

Jeśli ktoś wybiera się na wypoczynek do Kazimierza nad Wisłą z pewnością wie mniej więcej jakich atrakcji może się tam spodziewać. Pośród nich można wymienić na pewno piękną architekturę miasta i jego zabytki, malownicze trasy turystyczne i wyjątkowe widoki oraz możliwość obcowania z życiem artystycznym.

Historia Kazimierza jest długa i ciekawa, nie brakuje w niej także zniszczeń, spaleń i zburzeń. Na szczęście różne zabytki zostały zachowane, a samo miasto zostało również całkowicie i w piękny  stylu odbudowane. Będąc w Kazimierzu na pewno warto zobaczyć zamek,  basztę, kościoły Farny pw. św. Bartłomieja i św. Jana Chrzciciela i szpitalny pw. św. Anny, Klasztor OO. Reformatów, Sanktuarium p.w. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, Synagogę, ruiny kaplicy grobowej Jana Oleśnickiego w Bochotnicy i willi Szukalskiego, kamienice Gdańską ,  kamienicę pod św. Mikołajem i św. Krzysztofem, dzwonnicę, studnie miejskie oraz cmentarze.

Bardzo miłą atrakcją dla spacerowiczów będą z pewnością ciekawe trasy turystyczne. Warto tutaj wymienić trasy do spichlerzy, do Kuncewiczówki, do Korzeniowego Dołu, Albrechtówkę i oczywiście zwiedzanie miasta. Na planie Kazimierza Dolnego można bez problemu znaleźć wszystkie wymienione trasy spacerowe.

Kazimierz to miasto artystów. Zjeżdżają tu przede wszystkim malarze, graficy, rysownicy. W sezonie letnim można spotkać ich prawie wszędzie jak tworzą. W mieście nie brakuje też galerii i muzeów. Kazimierz przyciąga jednak również poetów, pisarzy, muzyków i filmowców. Odbywają się tu różne festiwale. Najbardziej popularny festiwal w Kazimierzu to „Dwa Brzegi”.